/
/
30 Maj – 02 Czerwca Targi w Dubaju

30 Maj – 02 Czerwca Targi w Dubaju

Nadchodzące wydarzenia: 30 Maj – 02 Czerwca – The Hotel Show Dubai

Zjednoczone Emiraty Arabskie jako prężny i rozwijający się rynek sztuki nowoczesnej

Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie, to miasto na pierwszy rzut oka zachwycające panoramą i mnóstwem atrakcji. Niezależnie od tego, czy poszukujesz śladów dawnych Emiratów, czy jesteś zwolennikiem sztuki nowoczesnej zawsze znajdziesz to coś dla siebie. Dubaj to także różnorodność nacji i tradycji. Metropolia, w której mieszka więcej imigrantów niż obywateli. Żyje tu ok. 2 milionów osób – przedstawicieli niemalże 200 narodowości. Choć językiem urzędowym jest arabski, język angielski ma niemalże równą rangę i bez problemu możemy się za jego pomocą porozumiewać.

Poza imponującym rozwojem gospodarczym oraz inwestycjami Zjednoczone Emiraty Arabskie mają ambicję stać się również centrum kulturalnym i artystycznym tamtej części świata. W roku 2017 otwarto dla zwiedzających jeden z najbardziej ambitnych dotychczas projektów Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Luwr w Abu Zabi. Będąc częścią wysiłków zmierzających do przekształcenia wyspy Saadiyat w kulturalne miejsce docelowe i przykładem pierwszego w swoim rodzaju partnerstwa z Francją, muzeum reprezentuje nową erę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Kraj ten, położony między Wschodem a Zachodem, stał się istotnym punktem dla rozwoju sztuki. Pomimo tego, że Kair, Damaszek i Teheran były tradycyjnymi stolicami kulturowymi XX-wiecznego Bliskiego Wschodu, jednak z powodu rozwijających się w tych rejonach konfliktów zaczęły one tracić powoli na znaczeniu. W roku 2006 Christie’s otworzyło swoją pionierską placówkę w Dubaju i przeprowadziło pierwszą aukcję sztuki nowoczesnej na Bliskim Wschodzie.

Pod wpływem wizji swoich władców i mecenasów sztuki, trzy największe Emiraty wchodzące w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaczęły rozwijać sztukę na różnych płaszczyznach. Dubaj przekształcił się w centrum sztuki komercyjnej, Abu Zabi zainwestowało w międzynarodową współpracę artystyczną na dużą skalę, a Sharjah połączył lokalnych twórców z międzynarodową sceną artystyczną. Zjednoczone Emiraty Arabski mają wiele do zaoferowania, od światowej klasy muzeów, galerii i przestrzeni wystawowych, po wiodące regionalne festiwale i kreatywne przestrzenie dla artystów.

Targi The Hotel Show Dubai nie są typowymi targami sztuki. Jednak jak można sobie wyobrazić luksusowe hotele, powstające w Zjednoczonych Emiratach Arabskich bardzo często wyposażają swoje wnętrza w dzieła sztuki, w tym przede wszystkim są dużym odbiorcą sztuki nowoczesnej i użytkowej. Dlatego też na targach The Hotel Show Dubai wydzielona została duża część dedykowana wystrojowi wnętrz i designowi.  Poprzez uczestnictwo w targach liczymy na nawiązanie kontaktów z profesjonalistami oraz firmami, zajmującymi się projektowaniem ekskluzywnych wnętrz. Naszym celem jest zapoznanie ich z pracami polskich artystów oraz ofertą sztuki użytkowej, które w przyszłości mogliby wykorzystać w swoich projektach i realizacjach.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on pinterest
Pinterest
Share on email
Email