Bogna Jarzemska-Misztalska

Bogna Jarzemska-Misztalska

Urodziła się w 1979 roku w Częstochowie. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w 2003 roku. Jej praca dyplomowa została wyróżniona statuetką prof. Józefa Szajny za nowatorstwo w sztuce i uznana za najlepszy dyplom z malarstwa 2003 roku.

Jest finalistką Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej Gdynia 2011 oraz 24 i 25 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.

Artystka jest pierwszą polską kobietą – malarką zaproszoną do udziału w polsko-saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającą dziesiątą rocznicę polsko-saudyjskich stosunków dyplomatycznych . Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej.

Pasją malarki jest emalia – obrazy pokryte kolorowymi szkliwami i wypalane w wysokich temperaturach. Kolorystyka po włożeniu do pieca zupełnie różni się od tej po wyjęciu z niego. Emalia tworzy nad obrazem alchemiczną aurę. Malarka swoje emalie często komponuje w nowoczesne rozwiązania sztuki użytkowej np. indywidualne projekty meblowe. Poza emalią artystka tworzy również obrazy w technice olejnej, zajmuje się malarstwem ściennym, szkłem artystycznym oraz witrażem.

Malarka jest autorką nagrody Herosa Polskiej Gospodarki, przyznawanej przez Polski Klub Biznesu za wybitne osiągnięcia na arenie gospodarczej.

Prace dostępne w Cosma Gallery

Galeria prac Artysty