David Schab

Urodzony 1973r. w Rybniku, mieszkał wiele lat w Tychach, obecnie mieszka i tworzy w Bristolu, Wielka Brytania. Studiował Prawo, absolwent Politologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz podyplomowo Malarstwa w pracowni prof. Włodzimierza Karankiewicza na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Malarstwem sztalugowym zajmuje się od 1999r., ale rysunek towarzyszy mu od najmłodszych lat. Przez 2 lata uczęszczał na zajęcia rysunku i malarstwa na ASP w Krakowie.

Preferowana technika to olej na płótnie oraz suche pastele na papierze. Prace Davida charakteryzują się bardzo bogatą i odważną kolorystyką, silnymi kontrastami oraz grą światła i cienia, co przywodzi na myśl styl fowistyczny oraz ekspresjonizm. David pozostaje pod silnym wpływem takich malarzy jak Matisse, Gauguin, czy Jan Szancenbach oraz David Hockney. Tematami prac są głównie martwe natury, pejzaże oraz portrety. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Jego prace znajdują się w kolekcjach całej Europy, Stanach Zjednoczonych, RPA i Azji. Często udziela się charytatywnie, ofiarując swoje prace na aukcje charytatywne, głównie dla chorych dzieci.

Publikacje w: Artysta i Sztuka(nr 31), Tydzień Polski (Wielka Brytania), Gennaio Toscana Nuova (Włochy), Vogue (wydanie brytyjskie).

Prace dostępne w Cosma Gallery

Galeria prac Artysty