Rozalia Wójcik

Rozalia Wójcik

Rozalia Wójcik – urodzona w 1972 roku w Częstochowie. Malarka z wykształcenia plastyczka, ilustratorka i projektantka form użytkowych.
Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie. Od lat zajmuje się malarstwem sztalugowym.
Głównymi tematmi artystki jest portretowanie starych miast, miasteczek, kamienic, postaci kobiecych i kotów, pokazując je w bajkowej konwencji.
,, Malarstwo to dla mnie magia, malowanie świata surrealistycznego istniejącego tylko w mojej wyobrażni. To ciągłe poszukiwania, zabawa kolorami, kompozycjami, technikami. To ucieczka od rzeczywistości, udaję się wtedy w świat dziecięcej niewinności i naiwności “.
,, Dzięki opracowanej technice własnej uzyskałam ciekawy efekt nakładania farby, oraz struktury płótna, a zabawa kolorami pozwala mi oddać bajkowy klimat moich prac “.
Zaangażowana w aukcje charytatywne między innymi : aukcja ,,Wielkie Serce ” pod patronatem Prezydenta miasta Krakowa, oraz aukcja ,, ziarno SZTUKI – ogród NADZIEI ” organizowana w Muzeum Narodowym w Warszawie w 2018 r.
Wystawiała swoje prace w ,, Poprostu” Art Bistro w Warszawie w 2017 r., oraz brała udział w zbiorowej wystawie LOVECAT w Berlinie w 2017r.
Brała udział w wystawie polskiego i międzynarodowego exlibrisu ,, WOKÓŁ LITERATURY – Małe formy graficzne i exlibrysy ” z prywatnej kolekcji Lecha Grochulskiego w 2019r., oraz w wystawie z okazji 800-lecia pisanych dziejów Częstochowy w 2020r.
Wystawa indywidualna w Galerii Of Art w 2020 r. w Częstochowie.
Obrazy artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.

Prace dostępne w Cosma Gallery

Galeria prac Artysty