Agnieszka Dziklińska

Agnieszka Dziklińska

Agnieszka Dziklińska (1994) pochodzi z Warszawy. W 2018 roku ukończyła studia magisterskie na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, specjalność arteterapia w Kolegium Edukacji Artystycznej APS im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Dyplom artystyczny obroniła w pracowni malarstwa dr hab. prof. APS Grzegorza Mroczkowskiego.
Artystka porusza się głównie w obszarze malarstwa marynistycznego, które było nierozerwalnie związane z jej pracą dyplomową.

Jej ulubionymi malarzami są Wojciech Weiss, Edward Dwurnik, Soter Jaxa Małachowski i Claude Monet. Tematy prac artystki wynikają z osobistego zamiłowania do natury. Życie w wielkim mieście jest ograniczające, a przyroda zdaje się być marginalnym dodatkiem. Dziklińska podkreśla, że jej obrazy nie są tylko czysto dekoracyjne; pokazują złożoność i skrajność ludzkich emocji. Żywioł wody w sztuce artystki staje się istotą ludzką pełną niepewności, nieświadomości a przy tym nadziei oraz spokoju. Człowiek, zagłębiając się w swoją duszę, uczy się odczytywać emocje a to podobne jest do sytuacji, która rozgrywa się na morzu – raz jest to walka z żywiołem, innym razem dryfowanie.
Pracowała z Markiem Sułkiem w tworzeniu ogólnie rozumianej sztuki na rzecz Warszawy. Na co dzień jest pedagogiem terapeutą oraz prowadzi zajęcia z arteterapii.

Prace dostępne w Cosma Gallery

Galeria prac Artysty