Najczęściej zadawane pytania

1. Jak się zarejestrować na stronie, jako Artysta?

Aby móc zgłosić prace do galerii on-line lub aukcji należy w pierwszej kolejności zarejestrować się w naszym domu aukcyjnym.  Na górnej listwie znajduje się zakładka: „rejestracja Artystów”. Link do rejestracji: cosmagallery.com/rejestracja-artysta/ 

Pod podanym linkiem znajduje się formularz rejestracji Artysty. Po przesłaniu zgłoszenia należy poczekać do 3 dni na weryfikację i akceptację przez zespół Galerii. W przypadku, akceptacji zgłoszenia – wyślemy – na adres e-mail Artysty podany przy zgłoszeniu) instrukcję podania dodatkowych danych i akceptacji regulaminu. Tylko zarejestrowani Artyści mogą zgłaszać pracę do naszej galerii on-line. 

Przy rejestracji należy zaakceptować regulamin. Po akceptacji Artysty prześlemy Państwu umowę o współpracy do podpisu na wskazany w procesie rejestracji email.

Zgłoszenie pracy na aukcje należy dokonać mailowo na adres: aukcje@cosmagallery.com. W tytule maila najlepiej podać imię i nazwisko autora oraz zwrot „zgłoszenie na aukcję”. Na aukcję można zgłosić dowolną ilość prac. W treści maila należy podać rok powstania pracy, tytuł, wymiary, oraz cenę minimalną. Do maila należy załączyć zdjęcia prac w formacie jpg.

2. Jak zgłosić pracę na aukcję?

Zgłoszenie pracy na aukcje należy dokonać mailowo na adres: aukcje@cosmagallery.com. W tytule maila najlepiej podać imię i nazwisko autora oraz zwrot „zgłoszenie na aukcję”. Na aukcję można zgłosić dowolną ilość prac. W treści maila należy podać rok powstania pracy, tytuł, wymiary, oraz cenę minimalną. Do maila należy załączyć zdjęcia prac w formacie jpg.

3. Jak dodać pracę do galerii on-line?

Na naszej stronie cosmagallery.com dostępny jest formularz, który umożliwia Artyście dodawanie prac do naszej galerii on-line.  Na górnej listwie znajduje się zakładka „Zgłoś pracę”, a formularz ten dostępny jest pod linkiem: cosmagallery.com/zgloszenia-artystow/

W formularzu należy podać tytuł pracy, rok jej wykonania oraz minimalną cenę sprzedaży – oznaczające minimalne wynagrodzenie, jakie artysta chciałby otrzymać za swoją pracę. Należy podać również wymiary oraz wagę obrazu. Z rozwijanej listwy należy wybrać kategorię, styl, technikę, temat, materiał, kolor, orientację (pionowa/pozioma) oraz kraj pochodzenia artysty. 

Wszystkie prace zanim zostaną umieszczone w galerii są weryfikowane. Proces weryfikacji zwykle przebiega do 3 dni. Każdy artysta zgłaszający swoje prace do galerii musi być zarejestrowany na naszej stronie. Tylko rejestracja i utworzenie przez nas konta Artysty umożliwia zgłoszenie do nas swoich prac. 

Maksymalny rozmiar dla każdego zdjęcia pracy to 2560px x 2560px (5MB).

Cosma Gallery w celu intensyfikacji sprzedaży zastrzega sobie możliwość udzielenia klientowi sklepu rabatu w wysokości 10% liczonego od ostatecznej ceny sprzedaży bez konsultacji z artystą.

4. Jak szybko, po zgłoszeniu prac na stronę, zostaną one zatwierdzone i pojawią się w ofercie galerii?

Po zgłoszeniu prace są zatwierdzane i dodawane przez nas na stronę w ciągu 1-3 dni roboczych. W przypadku braku akceptacji Artysta otrzymuje powiadomienie mailowe.

5. Czy można samodzielnie ustawić swoje zdjęcie profilowe oraz swoją biografię w galerii?

Samodzielnie nie można dokonywać zmian w profilu Artysty ani dodawać zdjęć. Informacje o zmianach prosimy przesyłać na maila info@cosmagallery.com

Zmiany wprowadzimy w możliwie najszybszym terminie, nie dłużej niż w ciągu 3 dni.

6. Czy można samodzielnie dodać pracę do sprzedaży?

Nie. Wszystkie prace prowadzane do galerii online muszą zostać zgłoszone za pomocą formularza znajdującego się w listwie „Zgłoś pracę” i zaakceptowane przez naszą Galerię. Prace wprowadzamy do sprzedaży w najbliższym możliwym terminie, nie dłużej niż 3 dni.

7. Czy można samodzielnie wycofać pracę ze sprzedaży?

NIE. Aby wycofać produkt ze sprzedaży lub zmienić jego cenę i inne szczegóły, należy przesłać sms na numer telefonu: +48 502 436 458

8. Co stanie się jeśli nie zgłoszę sprzedaży pracy innymi kanałami, a zostanie ona zarezerwowana lub sprzedana w Cosma Gallery?

W takiej sytuacji – zgodnie z zawartą umową – galerii internetowej Cosma Gallery przysługiwać będzie od Artysty kara umowna w wysokości ustalonej ceny danej pracy zamieszczonej na naszej stronie, która nie została zgłoszona, jako sprzedana i została sprzedana innemu klientowi przez Cosma Gallery.

9. Jaki jest okres oczekiwania na zapłatę za pracę/obiekt sprzedane w Cosma Gallery?

Czas oczekiwania na zapłatę za dzieła i obiekty sprzedane w galerii on-line wynosi 45 dni, gdyż przez taki okres Klient ma prawo zwrotu zakupionych prac i obiektów. 

W przypadku innych pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: info@cosmagallery.com lub kontakt telefoniczny pod numerem: +48 502 436 458